Epa 300 + DHA 200 .



Další informace >>>>
klikni na banner vpravo >>>>
Dobrá cena >>>>
Zkušenosti >>>>



Epa 300 + DHA 200


Podpůrná léčba roztroušené sklerózy. Formule obsahující důležité mastné kyseliny pro prevenci srdečně cévních onemocnění, infarktu myokardu a pro podporu centrálního nervového systému, pro zlepšení pružnosti cévních stěn a pro zlepšení funkce oběhové soustavy

Rybí tuk obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny – EPA (eikosapentaenovou kyselinu) a DHA (dokosahexaenovou kyselinu). Většina přípravků z rybího tuku má 18% EPA a 12% DHA, neboli celkem 30% omega-3 mastných kyselin. Tyto omega-3 mastné kyseliny, na rozdíl od omega-3 mastných kyselin zjištěných v oleji ze lněného semínka a v ostatních rostlinných olejích (alfa linolenová kyselina), udržují v krvi správnou hladinu triglyceridů (vysoká hladina triglyceridů je obecně spojena se zvýšeným rizikem srdečních chorob) a mohou zabránit postupu aterosklerózy. EPA a DHA zamezují zvýšenému srážení krve. EPA a DHA mají rovněž protizánětlivé účinky.

Proto je rybí tuk používán pro zlepšení různých zánětlivých stavů, jako je Crohnova nemoc a revmatoidní artritida. Některé zprávy uvádějí, že produkty z rybího tuku pomohly lidem s nemocemi ledvin a že mohou chránit proti chronické obstrukční chorobě bronchopulmonální. Omega-3 mastné kyseliny v rybím tuku pomáhají vyvažovat omega-6 mastné kyseliny, které se nacházejí většinou v rostlinných olejích. Pokud jsou tyto dvě skupiny mastných kyselin v nerovnováze, tělo vylučuje látky, které způsobují záněty.

Lidé zřejmě produkují více těchto zánětových látek, když zažívají psychické stresy (např. školní zkoušky). Při nerovnováze mastných kyselin se zánětlivá reakce na stres zvětšuje. Omega-3 mastné kyseliny jsou zapotřebí pro tvorbu prostaglandinů. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům produkovaným v těle, které regulují rozšiřování cév, zánětlivé reakce a další důležité procesy. Opakované namátkové pokusy zjistily, že omega-3 mastné kyseliny z rybího tuku pomohly léčit lidi s Raynaudovou nemocí, která se projevuje poruchami prokrvení rukou. Schizofrenie je spojována s abnormalitami v metabolismu mastných kyselin a předběžné výzkumy naznačují, že podávání rybího tuku může pomoci lidem se schizofrenií

DHA je nezbytná pro zrak kojenců. Vědci nyní zkoumají tento vztah, aby lépe pochopili, nakolik je DHA nezbytná. EPA a DHA rovněž regulují imunitu, pravděpodobně jako důsledek jejich vlivu na produkci prostaglandinů. V důsledku těchto účinků pomohl rybí tuk předejít několika typům rakoviny. Předběžným důkazem je rovněž to, že omega-3 mastné kyseliny z rybího tuku mohou pomáhat v regulaci srdečního rytmu. EPA a DHA údajně pomáhají předcházet srdečním arytmiím. Výskyt EPA a DHA se nalézají v makrelách, lososech, sledích, sardinkách, černých treskách, sardelkách, tuňácích a ostatních rybách.

Tuk z tresčích jater obsahuje velké množství EPA a DHA. Produkty z rybího tuku většinou obsahují 18?% EPA a 12?% DHA, ačkoliv jsou občas k dostání čistší (tj. s vyšším obsahem EPA a DHA) produkty z rybího tuku. Ve velmi omezené míře se i omega-3 mastné kyseliny z rostlinných zdrojů, jako např. olej z lněného semínka, mohou přeměnit v EPA. Potenciální nedostatek Tzv. „primitivní” strava má mnohem vyšší hladiny EPA a DHA než moderní strava. V důsledku toho někteří vědci a lékaři věří, že většina lidí, kteří požívají typickou západní stravu, konzumují spíše nižší než doporučené dávky EPA a DHA. Nejméně čtyři studie prokázaly sníženou hladinu omega-3 mastných kyselin v krvi u lidí s depresí. Snížená hladina omega-3 mastných kyselin byla zjištěna v kloubním mazivu a v krvi lidí s revmatoidní artritidou.

Obvyklé dávkování Především zdraví lidé, kteří často jedí tučné ryby (několikrát týdně) nemají zapotřebí konzumovat další množství rybího tuku. Vedlejší účinky, interakce Přestože lidé s chorobami srdce a diabetem zaznamenávali často zlepšení po podávání rybího tuku, měly by obě skupiny konzultovat se svým lékařem užívání více než 3g rybího tuku denně po dobu několika měsíců. U některých lidí, kteří užívají rybí tuk, může dojít ke zvýšení hladiny cukru a cholesterolu v krvi. Zvýšení hladiny cukru zřejmě částečně závisí na množství užitého rybího tuku. Některé důkazy nasvědčují tomu, že přidáváním vitaminu E do rybího tuku lze předejít zvýšení hladiny cukru v krvi následkem konzumace rybího tuku. Při některých výzkumech bylo občasnému zhoršení metabolismu cukru způsobenému přípravky s rybím tukem možno předejít 1,5 hodiny trvajícím lehkým cvičením třikrát týdně.

U lidí, kteří užívali rybí tuk zároveň s 15g pektinu denně, bylo zaznamenáno snížení LDL cholesterolu. To svědčí o tom, že pektin může přemoci občasné problémy se zvýšením LDL cholesterolu u lidí, užívajících rybí tuk. Rovněž je možno předejít zvýšení LDL-cholesterolu způspbeno konzumací EPA a DHA užitím česnekových přípravků (nebo případně zahrnutím česneku do stravy). Složení: Rybí olej (kyselina eikosapentaenová 300 mg a dokosahexaenová 200 mg), želatina, čištěná voda, glycerin. Dávkování: 3 tobolky 1× denně s jídlem. . .