Mumio - skalní slzy - shilajit .



Další informace >>>>
klikni na banner vpravo >>>>
Dobrá cena >>>>
Zkušenosti >>>>




Mumio
- skalní slzy - shilajit .

První zmínky o léčení pomocí MUMIA jsou starší než tři tisíce let. MUMIO znali v Babylóně, Persii, starobylém Egyptě, Afghánistánu, Mongolsku, Číně, ve Střední Asii, na Sibiři, v Řecku i v Římě. MUMIO /MUMIJO/ je slovo řeckého původu, v překladu značí "uchovávající tělo". Arabsky se nazývá chafiz-al-adžsod, barmsky kao-tui, mongolsky chadny-chajl-mal, tibetský barak šun.

Je historicky doloženo, že MUMIA se užívalo při mumifikování těl faraónů za vlády krále Džósera, jako farmakum bylo používáno starými Sumery a Akady, píše se o něm v indických posvátných knihách - védách, v lékařském spise Sušruta-Samhita. Lékař starověké Číny Čchiou se o něm zmiňuje v Knize o obtížných problémech.

V dávných časech bylo MUMIO v Tibetu nazváno "králem léčiv". Vědomosti o použití MUMIA při léčbě nemocí se uchovávaly v tajnosti, předávaly se jen ústním podáním z otce na syna v nejpřednějších rodinách lékařů. Jen nejvýznamnější představitelé lékařské vědy (Avicena, Paracelsus, Agricola, Quiricus, Servet, Helmunt Stahl) znali léčivé účinky MUMIA. Očištěné od příměsí, MUMIO je hmota tmavě hnědé, až černé barvy, s lesklým povrchem, má charakteristickou aromatickou vůni a hořkou chut´.

MUMIO je plastické, taje při 80°C. Jeho složení je nestálé, nebot´ při svém vzniku přibírá všechny dostupné prvky podle místa výskytu. Pak podle převládajících prvků hovoříme o MUMIU zlatém, černém, měděném a podobně. MUMIO či skalní balzám vyvěrá v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech hor Ťan-Šan v podobě krápníků či náletů. Nebo je uloženo ve skalních dutinách ve formě malých stalaktitů svým tvarem připomíná slzy (kapky).

Kdy pomáhá: při zlomeninách, prasklinách, otevřených ranách, hnisavých ranách, pooperačních stavech při chorobách jater, ledvin, močového měchýře, hemoroidech, vředových onemocnění konečníku, zánětu tlustého střeva při žaludečních vředech, vředech na dvanácterníku, žaludeční nevolnoste, průjmu, zácpě, zánětu tlustého střeva při bronchiálnímu astma, různých bronchitidách a zánětech dýchacích cest, angíně působí jako prevence infarktu myokardu, srdečnímu astma, zvýšenému krevnímu tlaku posiluje pamět'ovou schopnost centrálního nervového systému, zpomaluje postup sklerózy

při psychických problémech, depresích, nespavoste, nechutenství, nervových problémech, impotenci při bolesti hlavy, migréně, závrati, zánětu lícního nervu při parodontóze, likviduje místní zánětlivé reakce, zlepšuje stav dásní a sliznice dutiny ústní zvyšuje odolnost proti vysokým teplotám, nedostatku kyslíku a fyzické námaze při popáleninách a spáleninách při problémech pohybového ústrojí, bolesti kloubů, usazování solí v kloubech při snížené funkčnoste pohlavních orgánů, nezraloste spermií, onemocnění ženských pohlavních orgánů /zánětlivá onemocnění dělohy, děložníhohrdla/ při diabetes, leukémii, otokách, revmatismu

Složení: MUMIO je přírodní směs organických i anorganických látek. Anorganická část obsahuje více než 50 životně důležitých prvků, mezi nimi je 10 různých oxidů kovů. Organickou část tvoři kolem 30 makro i mikrokomponentů, 6 aminokyselin, řada vitamínů, éterické oleje a další biologicky aktivní látky.

Dávkování:1 tableta dvakrát denně ráno před jídlem a večer před spaním. Rozpouštíme jednu tabletu mumia ve vodě, můžeme přidat med nebo rozpouštět mumio střídavě ve šťávách. Léčebný cyklus trvá 25-28 dní, pokud je to nutné se opakuje po pětidenní přestávce. Mumio v 5% roztoku aplikujeme na obklady, na potírání postižených míst.

Mumio nazývané také "skalními slzami" již tisíce let pomáhá trpícím při opětovném získání zdraví. Doporučoval jej již známý filosof Aristoteles a slavný středověký arabský lékař Avicena, protože výborně posiluje fyzicky a psychicky vyčerpaný organismus a regeneruje kostní hmotu.