Mezizubní kartáček 3 Ks.



Další informace >>>>
klikni na banner vpravo >>>>
Dobrá cena >>>>
Zkušenosti >>>>



Mezizubní kartáček
3 Ks

Měsíčkové masti, výtažky apod. si lidé většinou dělají podobně, jako je doporučeno dělat třezalkový olej. (Měsíček se ale nesmí nechat na slunečním světle, protože to způsobuje bezprostřední rozklad účinných flavonoidů, likviduje olejové vitamíny a dvojné vazby, důsledkem čehož není při použití aktivováno žádoucí zvýšení mízního oběhu a navíc se zkracuje trvanlivost oleje.) Domácí výrobky z měsíčku se bohužel většinou vstřebávají do lymfatického systému obtížněji.

MO se ale do lymfy vstřebává výborně jak zevně, tak v případě vnitřního užívání i do lymfy trávicí trubice, odkud další pozitivní vliv MO pokračuje hrudním mízovodem přes krev do plic a dále do celého těla. Proto je při chronickém či nezvladatelném kašli vhodné užívat MO, i když chuťově není nic moc (no, je to olej). Vysoké vstřebávání MO vede k úpravě tuhé stolice, ale ne kupodivu k průjmu. Určitá opatrnost je ale na místě u žlučníkářů, kteří si ho berou po menších dávkách častěji a raději vždy s jídlem. MO se užívá při zánětech obecně, protože podporuje lymfatický systém a významně i imunitu

. Lze ho využít podpůrně i při těžkých chorobách, jako např. rakovině střev a konečníku, dělohy, prostaty a jiných. Také při vředech žaludku a dvanáctníku, zánětech slinivky, vazivové degeneraci střev, polypech a vůbec všech potížích od jícnu po konečník. Já sám bych nad tím rozhodně neváhal. Složení: Měsíček, ostropestřec, heřmánek, lopuch, levandule, řebříček, slunečnicový olej. Dávkování: je podle potíží 1 lžička až 1 lžíce 3-4xD. Obvykle při jídle nebo do jídla, protože ne každý ho snáší mimo jídlo, kdy je ale účinnost nejvyšší. Lze přidávat a případně podle chuti ředit i do normálních olejů na vaření a do salátů.

Chuť typická, jemná, leč jakoby olejová, nahořklá po bylinách. Po smíchání MO 1:1 s olivovým olejem lisovaným za studena se bere ráno na lačno 2-6 lžiček pro podporu efektu na rozpouštění žlučových kamenů ředěním a spotřebováním žluči. Potom se alespoň půl hodiny nedoporučuje jíst. Do oběda jo, ale v druhé půli dne žádný tuk! A také se osvědčilo sníst 3xD 2 listy pampelišky pro ředění žluči.). Zevní aplikace:

Princip: MO je univerzální podpůrný prostředek, který se vtírá do pokožky při všech potížích zánětlivého charakteru uvnitř. Pokožku spíše vysušuje tím, že rozpouští zoxidovaný a nekvalitní vlastní tuk pokožky a vstřebává se s ním do lymfatického systému a zčásti také do vaziv, kde umožňuje lepší vzájemný prokluz jejich pohyblivých částí. V lymfatickém systému působí na akceleraci imunity, rozpouští tukové úsady a zrychluje tak oběh mízy.

MO se lymfou zanese do okolí blízkých orgánů, kde aktivizuje v mízních uzlinách tvorbu protilátek a zrychluje pohyb lymfy působením na pružnost stěn lymfatických cévek. Nejběžnějším onemocněním dutiny ústní bývá paradentóza (také parodontóza). Lidský chrup je spojen s čelistí zvláštním systémem vaziva, jehož předností je pevné a současně pružné uchycení řezáků, stoliček atd. na kosti. Nedostatečná péče o dutinu ústní i o tento její závěsný aparát, nebo-li parodont, vede k infekčnímu zánětu dásní a k nemoci zvané paradentóza.

V ústech člověka žije přibližně tisíc druhů mikroorganismů. Nedostatečnou péčí o chrup často dochází k jejich přemnožení. Bakterie uvolňují toxické látky, souhrnně se jim říká plak. Plak poškozuje přilehlé tkáně a způsobuje jejich záněty. Slinami jsou pak bakterie přenášeny mezi zuby a dásně, kde se dále velmi rychle množí. Jedovaté látky snižují těsnicí schopnost závěsného aparátu, přičemž se postupně zvyšuje propustnost jeho buněk. Bakteriální toxiny pronikají rovněž do krevního oběhu.

V případě, že buňky spojovací tkáně dlouhodobě vzdorují působení plaku, přestávají plnit svoji funkci. Mezi zubem a dásní vzniká prázdný prostor. Takový prostor je pojmenován jako parodentální chobot. Zánět tak lehce zasahuje i kostní lůžko, které postupně zničí. Tím se plně obnaží kořen zubu a dojde k jeho destrukci. Následkem tohoto procesu jsou samovolné krvácení, zapáchající ústa a v konečném důsledku vypadávající zuby.

Proto není nikdy pozdě začít s prevencí nebo už i samotnou léčbou. Základem je samozřejmě co nejdokonalejší ústní hygiena. Vedle běžného čištění kvalitním zubním kartáčkem, je nutné se zaměřit i na důkladné vyčištění mezizubních prostor. Ty jsou lokalizovány mezi laterálními (bočními) plochami zubů a před zubním kartáčkem jsou tak dobře chráněny.

Ulpívají tam zbytky potravy a sídlí již zmíněné bakterie. Ideálním nástrojem ke zbavení zubního plaku z těchto špatně přístupných prostor je mezizubní kartáček ORHIT, jehož vlákna odstraňují vytvořené nánosy ze zubních stěn a navíc masírováním přispívají ke zpevnění dásně. Protože bakterie nenapadají jen dáseň, čímž vzniká paradentóza, ale napadají i zubní sklovinu, používáním mezizubního kartáčku ORHIT zabraňujeme i vzniku zubního kazu. Mezizubní kartáček ORHIT se skládá ze dvou částí: rukojeti a vlastního kartáčku, který je vyměnitelný. Rukojeť je tvarována tak, že umožňuje přirozené a stabilní držení v ruce, vyhnout se nežádoucí rotaci, a usnadňuje čištění mezizubních prostor.

Kartáček je výměnný proto, že v celé šíři chrupu nejsou stejně velké mezery a štěrbiny, a lze tedy rychle použít více druhů kartáčků s různými průměry a délkami vláken. Rozměry kartáčků ORHIT, jakož i tvar rukojeti, byly navrženy na základě doporučení odborníků. Tím je zajištěna vysoká efektivita čištění mezizubních prostorů. Druh (velikost) kartáčku volíme samozřejmě podle velikosti mezizubního prostoru. Pokud tuto velikost neznáme, použijeme nejdříve raději nejtenčí kartáček OH 06 (o průchodnosti 0,35 mm a celkovém průměru 1,9 mm; fialová koncovka).

Průchodností je označován průměr stočených drátků, jenž drží nylonová vlákna. Celkový průměr pak značí průměr kartáčku včetně vláken (štětinek), které provádí samotné čištění. Mezizubní kartáček ORHIT používáme tak, že se postavíme před zrcadlo a přiložíme pozorně kartáček kolmo na mezizubní prostor. Uvedeme kartáček do pohybu, pomalu a obezřetně masírujeme dáseň a boční plochy zubů. Jestliže je mezizubní prostor široký lze kartáček přitlačit nejdříve k jedné straně a pak k druhé, nebo zvolit větší průměr kartáčku. Než kartáček OH 06 je větší OH 11 (0,4/2,0 mm; bílá koncovka), dále pak OH 16 (0,5/2,0 mm; modrá), OH 17 (0,5/2,5 mm; žlutá) a na závěr OH 189 (0,5/3,0 mm; zelená).

Všechny tyto kartáčky mají válcovitý (cylindrický) tvar, což zaručuje stejnou sílu čištění v celé délce kartáčku. Nejuniverzálnějším je potom kuželovitý (kónický) kartáček OH 19 (0,5/ 2,0-4,0 mm; oranžová koncovka). Ten umožňuje lépe čistit různě široké štěrbiny. Pokud se silnější kartáček bez potíží vejde do mezizubního prostoru, je výhodnější jej používat než slabší, protože je pevnější a vydrží déle. Naopak je-li kartáček příliš těsný, může dojít k jeho poškození a samotné čištění není příliš efektivní. Při čištění je třeba provádět desítky pohybů pro dokonalé odstranění zubního plaku.

Doporučuje se kartáček měnit zhruba každé 3 týdny. Samozřejmě záleží na intenzitě používání jednotlivých kartáčků. Mezizubní kartáček ORHIT lze využít i k čištění zubu opatřených fixním aparátem (rovnátka) i k čištění zubní protézy.

Usazené zbytky jídla a následný vznik bakterií působí nepříznivě nejen na zdraví Vašich zubů a dásní, ale i svěží dech. Tímto mezizubním kartáčkem odstraníte důkladně všechny nečistoty z těžko dostupných mezizubních prostor. .