Měsíčkový olej.



Další informace >>>>
klikni na banner vpravo >>>>
Dobrá cena >>>>
Zkušenosti >>>>



Měsíčkový olej


Podpůrný vliv měsíčku a ostatních přítomných bylin se vnitřně využívá při zklidňování sliznic a zvláště se osvědčil u zánětlivých pochodů v žaludku a střevech vedoucích k vředům, polypům nebo rakovině. Podle mého názoru má MO nejen protizánětlivé, ale i protikancerogenní účinky a to v prevenci, i když už je zle. Přesto jej lidé nedoceňují, protože jsou dezorientováni množstvím jiných výrobků z měsíčku. Obvyklé využití: Mažte obvykle obden nebo 2-3x týdně.

Při potížích s hlavou a dutinami mažte lehce obličej a zvláště pak krk. Na víčkách a jejich nejbližším okolí je tak tenká kůže, že zanesený oběh lymfy v nejtenčích kapilárách systému nestačí vstřebaný MO dostatečně rychle odvádět a ten pokožku dráždí, proto okolí očí ze začátku nemažte vůbec a později jen tenoučce. Směr mazání v obličeji volte vždy od střední osy směrem k uchu a před i za uchem dolů, ve směru lymfatického toku.

Při angíně a bolestech v krku nalijete na dámskou vložku asi 10 ml MO a na půl dne až tři dny přiložíte na krk. Při kašli místo psího sádla mažte MO na hruď, a někdy i při srdečních potížích. Vtírejte vepředu a případně vzadu směrem do přední strany podpaží. Záněty prsů kojících matek jsou budoucí pastí na ženu díky srůstům, zvazivovatění a přerušení všeho místního potrubí (cévky, kapiláry, lymfa, mléčné cesty). Zdá se, že to MO 2-5xD do značné míry napravuje. Neméně úspěšně lze řešit i opruzeniny miminek od zavlhlého obalu.

Při nebezpečí tvorby bulek nebo zánětů v prsou mažte nebo požádejte bližního (manžela, milence, souseda), aby jemně s citem a bez tlaku mazal prsa směrem šikmo nahoru do podpaží rychlostí 2, max. 3 cm za sekundu. Budete-li si to dělat sama, mažte pomalounku druhou (vzdálenější) rukou, jako kdybyste se snažila vytlačit jednosměrně vodu z mycí houby. Na přední straně podpaží za okrajem hrudníku pomalinku 2-3x zakroužit, aby se lymfa dostala do hlubších mízních cest a uzlin. Ženy po zánětu prsu (kojení, úraz apod.) vždy, ostatní od třicítky 1-2x týdně, po čtyřicítce 2-3x, po operacích 3-4x týdně už pořád.

Při potížích vnitřních orgánů mažeme celou oblast kůže nad nimi. Břicho se maže ve směru hodinových ručiček, protože tak postupuje převážně potrava ve střevech. Při bolestech v podbřišku mažte kromě tohoto místa ještě vnitřní stranu stehen od poloviny směrem nahoru do rozkroku a odtud do tříselné krajiny, kde na místě trochu zakroužíte dlaní - vše pomalounku! Při celulitidě provádějte ždímací (velmi pomalou a výrazně silnější) masáž směrem k srdci. Tento typ masáže je také účinný při větší svalové únavě nohou.

Obecně je u každé silnější masáže nohou důležité doporučení vašeho lékaře, který musí vyloučit možnost trombózy. Nohy při křečových žilách (opatrně a netlačit!) a otocích mažte zásadně směrem k srdci. Lépe je ale mazat nejdříve VXK a potom teprve MO. Mažte též vrzající klouby a zatuhlou páteř, ale účinnější je mazat až po K1, když už K1 poněkud žmolkuje nebo kůže zarudne. Výhoda masírování MO je i v ochraně pokožky masírujícího. Při masáži MO doporučuji papírová prostěradla na jedno použití, protože MO nejde vyprat ani slavnými reklamními prášky na praní a přes 40. Používejte i v prevenci tvorby jizev před (oblast operačního pole) i po operacích, aby se rychle zatáhly, změkly a zmizely z dohledu.

To byl jeden z prvních poznatků o možnosti využití MO, který si ověřili lékaři již kolem roku 1988 na jedné dětské chirurgii, kde MO zkrátil pooperační hojení zhruba na polovinu. MO jim tedy lepšil výsledky, ale mluvit se o tom nahlas nesmělo. Ovšem od té doby se nic nezměnilo. Případné použití MO se tutlá. Ovšem i ututlaný MO má neobyčejně příznivý vliv na rozřezané človíčky v každém věku. Dívky měnící se v ženy a ženy měnící se v matky často trpí na tvorbu strií. Je to dáno velkou tuhostí podkožních vaziv. (Proč tuhnou - viz Degenerace vaziv.) MO je zvláčňuje, vazivová vlákna po sobě lépe kloužou a strie se nekonají. Vrásky mají příčinu v ještě tužších podkožních vazivech, která nedovolí kůži normální ohyb. MO situaci výrazně zlepšuje a přesušování této již tak suché pleti lze předejít překrytím tenkou vrstvou MO.

Výsledek je obvykle zřetelný již po měsíci (spotřeba nepatrná). Při hemeroidech se buďto maže konečník, což ještě není nic moc, ale výsledky jsou výrazně lepší, když se pomocí gumového násadce místo jehly na obyčejné injekční stříkačce aplikuje do konečníku 1-1,5 ml MO, při zácpách se aplikuje 5-10 ml (podle zacpanosti a vzdálenosti od záchodu). Pánům rozhodně doporučuji nainstalovat si dámskou vložku (doporučuji si vypůjčit i dámské kalhotky, protože z trenýrek by vám vypadla při prvním zakašlání a při kýchnutí byste se museli i přezout).

Takto lze MO aplikovat také při rakovině konečníku, střev, prostaty, dělohy a vaječníků, ale lépe dříve, než vznikne, a také při zánětech těchto orgánů včetně nevidomého střeva (na které patří kromě hladu ještě ledový obklad). Podobně lze MO aplikovat do příslušného otvoru při poševních výtocích nebo sexuálních potížích, kde výhodně nahrazuje i lubrikační gel (kdo ví, na co se používá). Lze mazat celou oblast zevních rodidel. Dovnitř stačí 1xD 0,5-1,5 ml.

Zde má také vliv na drobné záněty, na nedostatečnou plasticitu poševních vazů a celou oblast příznivě promazává a zabraňuje tření, které mnohdy při nedostatku poševního sekretu bývá zdrojem bolesti a příčinou nezájmu o 6 (překl. z lat.). Myslím ale, že nejdůležitější je zvláčňující a protizánětlivý vliv na děložní čípek, který je při sexuální aktivitě enormně mechanicky traumatizován (jen si představte, jak byste vypadali, kdyby ty "facky" mířily místo čípku třeba na tvář...) a díky tomu může vzniknout určitý typ neplodnosti, vyšší citlivost na záněty, infekce apod., což zde zvyšuje předpoklad výskytu rakoviny. S ohledem na to, že průzkum u jeptišek ve Francii prokázal, že touto chorobou vůbec netrpí, doporučuji dámám před použitím pána aplikovat 1-2 ml MO a nechat ho, ať to vmasíruje (myslím, že nebude proti... a kdyby jo, tak ho vyměňte). Zdá se, že MO zachycuje přítomné patogenní mikroby, viry a plísně a s nimi se vstřebává do lymfy, kde jsou detoxikovány, aniž by se poškozovalo poševní prostředí.

Také při aplikaci MO obden v těhotenství se snižují výtoky a ženské problémy. Každopádně porody jsou snazší, méně bolestivé, rychlejší a není třeba tolik nastříhávat. Pro mimino je kratší pobyt v porodních cestách méně traumatizující a méně komprimující, což vám později vrátí lepší funkcí svého nepřidušeného mozku. (Konzultujte s lékařem.) Pánové se zase potírají při drobných vyrážkách na žaludu (které nejčastěji získávají v cizích ložnicích, bazénech, záchodech a po neumytí si rukou po potřásání a před potřásáním (s někým a se sebou).

Popáleniny (včetně radioaktivního ozařování) potírejte co nejdříve po vzniku, dříve než se projeví změny na pokožce (nejdříve silně zchlaďte studenou vodou nebo lépe 10-30 minut REK, pakliže ho máte, a 15-300 minut MO zařídí zbytek opravy). Dívka A. N., 21 let, si na táboře strčila prst do cínu steklého po ešusu v ohni, potom 45 minut mazala REK a 6 hodin (do večera) MO směrem k srdci a druhý den byl prst stále přítomen a navíc nebolel, byl jen citlivější a povrch byl od zničených buněk a cínu bílý, za deset dnů normální. Dáma a kuchařka 60+ let se opřela předloktím o plotnu. REK bylo v lahvičce málo, takže mazáno jen 12 minut, potom hodinu MO. Druhý den se šlo k lékaři a ten se vyjádřil, že ta plotna zřejmě nebyla tak horká...

Popálenina totiž byla bez otoku a zvýšené citlivosti, suchá, rudá novotvořící se pokožka, na dotyk nebolestivá, ruka přítomná a funkční, za měsíc bez viditelného poškození. Samozřejmě bylo mazáno MO 2xD alespoň 10 minut směrem k srdci. Je dobré mít doma REK a MO, než se dostavíte do lékařská péče... Před opalováním a ozařováním MO nemažte, protože UV i radiace MO ničí, a proto ho skladujte v temnu a chladnu. (Do čirých lahviček ho dáváme proto, aby byla vidět jeho barva. Zesvětlání znamená oslabení účinku důležitých flavonoidů měsíčku.)

Využití při některých ekzémech je podmíněno nalezením nejmenšího, ale ještě dostatečného, množství MO, který nesmí přetížit již tak dost zatížený lymfatický systém pokožky. Raději jenom trochu a lépe zprvu jen obden. Později lze i přidávat. Lupénku mažte obvykle každý všední den. Zamyslete se nad životosprávou a co na to játra. Vzhledem k vysoké aktivitě nesmí MO zasychat na pokožce, ale je třeba ho stírat. Kůži obvykle delším používáním vysušuje. Dlouhodobě hladovějící organizmus dokonce MO takřka saje. .